All filters
This Venus Leaf-inspired gold net-crafted diamond pendant will make every woman all set to rock on the floor with its trendy and stylish design. The numerous diamonds make it stand out.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144268 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹752 |
| Total Price | ₹25,817 |