All filters
This monsoon gets these unusually pleased artistic 0.13 carat diamond drop earrings to look more delightful. Soak in the beauty of these spectacular diamond drop earrings in 14K gold to be the point of attraction at every party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144231 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹20,895(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,110 |
| Total Price | ₹38,088 |