All filters
Flaunt this precious nature-inspired leafy diamond pendant and let everyone get a glimpse of your beauty with diamonds and grace. This shiny diamond pendant is appropriate for parties.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144306 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹26,593(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,294 |
| Total Price | ₹44,401 |