All filters
These highly polished diamond studs shaped like flowers are delightfully designed with 0.1 carat diamonds in 14K gold to personify the beauty, glaze, and intelligibility of a woman.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144289 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹25,643(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,202 |
| Total Price | ₹41,250 |