All filters
Orbit defines the Moon specialty and we consider every woman to be as beautiful as a moon. This time to signify your beauty, we have designed this floral crafted diamond pendant with an intricate spectacular design that will make you feel like the real Moon.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144276 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹30,392(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,572 |
| Total Price | ₹53,950 |