All filters
If you want to surprise the world with a silent exclamation, these dazzling 0.17 carat diamond studs are for you! Grab these filigree diamond studs with intricate designs in 14K gold and numerous diamonds and let them highlight your extraordinary beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144293 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.47 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹29,960(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹8,267 |
| GST (3%) | ₹1,556 |
| Total Price | ₹53,396 |