All filters
A must-have ornament. Conch has imperceptible music, which barely can feel. A woman also likes the same. Show your intelligibility with this rose gold diamond pendant who will be your lifelong partner.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000511267 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.68 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹18,596(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹5,682 |
| GST (3%) | ₹974 |
| Total Price | ₹33,420 |