All filters
Net artwork in a criss-cross pattern dignifies the Geometric essence of 0.14 carat sparkly diamonds in these gorgeous diamond drop earrings. The unconventional Naksha in 18K white gold will glorify your beauty. These earrings are the right pieces of jewellery you need to look dazzling.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511417 |
| Metal/Purity | 18K White Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.62 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹51,139(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹10,708 |
| GST (3%) | ₹2,210 |
| Total Price | ₹75,855 |