All filters
Wear this leaf-crafted sunshine on your skin wherever you go and let the appeal of this diamond pendant amaze everyone with its glow! Elegant, exotic and sensual, this diamond pendant with intricate karigari will take you on a journey of nature.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144278 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹829 |
| Total Price | ₹28,460 |