All filters
Sophistication in bloom, these diamond studs, crafted in gold with a delicate floral motif, bring versatile charm to your jewellery trove. Style them with office classics or festive ensembles to shine with understated grace.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000853429 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹24,176(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,560 |
| Making Charge | ₹5,914 |
| GST (3%) | ₹1,760 |
| Total Price | ₹60,410 |