All filters
Who said that we can please our partners only on Valentine's day? Gift her this heart-shaped diamond pendant that will melt her heart. The design and numerous shining diamonds are ideal for parties. Wear them with matching earrings available in this collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144258 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.02 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹17,441(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹4,434 |
| GST (3%) | ₹929 |
| Total Price | ₹31,879 |