All filters
Elegance is not about to get noticed, it about being remembered. The pattern of this graceful flower-designed rose gold ring showcased with diamonds gonna definitely grab attention of your surrounded ones. Ornate this trendy ring to your finger to feel the valentine. Adorn this with your evening wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504115 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,171 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,321 |
| Total Price | ₹45,326 |