All filters
Add a touch of modern elegance to your jewellery collection with this 0.4 carat diamond bangle, crafted in 14K yellow gold. Featuring a unique symmetrical design, it offers a subtle yet captivating brilliance, perfect for elevating any look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DC-D000799526 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.41 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹46,710(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,911 |
| Making Charge | ₹10,722 |
| GST (3%) | ₹2,741 |
| Total Price | ₹94,084 |