All filters
Angular lines and a geometric diamond cluster lend this diamond ring an edgy, urban elegance. It stands out beautifully with Western silhouettes, evening attire, or statement ethnic ensembles. A standout piece for those who love structure with sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000841988 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹21,585(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹5,345 |
| GST (3%) | ₹1,244 |
| Total Price | ₹42,694 |