All filters
Crafted with smooth, flowing lines and accented with radiant diamonds, these hoops exude quiet sophistication. Designed to elevate tailored ensembles and elegant eveningwear, they offer a distinctive expression of modern refinement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000722092 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.94 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹21,474(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,120 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹1,478 |
| Total Price | ₹50,722 |