All filters
A timeless hoop, refreshed with contemporary detailing. This diamond pair strikes a refined balance between gold and delicate diamond accents. Style them with a crisp white shirt for work or a cocktail dress for the weekend, these hoops add instant luxe glamour to any look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000722104 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,320 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹932 |
| Total Price | ₹31,972 |