All filters
This 0.16 carat diamond-studded ring in 18K gold is a perfect piece of self-expression and connection. It features an urban design that enhances your style. The geometric motif symbolizes your unique journey and perspective on love.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000796953 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,960 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,211 |
| Total Price | ₹41,577 |