All filters
Let the simplicity of these charming diamond studs add a touch of elegance and beauty to your daily life with 0.14 carat diamonds encrusted in 18K gold. The spherical pattern on the top complements the aesthetic appeal of the pattern encrusted with diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662392 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,600 |
| Total Price | ₹54,930 |