All filters
Shine through the essence of contemporary jewellery by flaunting these shimmering diamond drop earrings with an abstract pattern and 0.15 carat diamond encrusted in 18K gold. The abstract design will give your daily wear a quirky update and help you shine bright like a diamond in the sky.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662438 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,600 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,234 |
| Total Price | ₹42,341 |