All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹45,883You save - ₹6,648
Three rhombus patterns in different dimensions encrusted with sparkling 0.18 carat diamonds will make these diamond drop earrings an integral part of your jewellery collection. The exceptional beauty of these diamond drop earrings in 18K gold lies in the overlapping rhombus pattern with an artistic touch.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000659280 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹22,836(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,608 |
| Making Charge | ₹1,648 |
| GST (3%) | ₹1,143 |
| Total Price | ₹39,235 |