All filters
This solitary diamond men's ring will accompany you till eternity and will be your best companion. Wear it to give it a go. The self textured design with a single diamond in the centre will magnify your beauty at the moment you adorn it on any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417318 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.94 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹65,750(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,822 |
| Making Charge | ₹11,654 |
| GST (3%) | ₹3,637 |
| Total Price | ₹1,24,863 |