All filters
Dazzling like numerous stars in the night sky, these diamond studs radiate elegance and love with 0.25 carat diamonds encrusted in 14K gold. Flaunt these rhombus-shaped diamond studs and showcase your stunning personality without saying much. They look the best when paired with regular tees and denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000599710 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹16,146(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,594 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,410 |
| Total Price | ₹48,407 |