All filters
Ask yourself whether "You are ready to start a new chapter of jewellery". Cube has perfection from every side, and these 0.08 carat diamond studs will personalize your fashion even more. Set in 14K gold, these studs are ideal for daily wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123772 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹12,347(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹720 |
| Total Price | ₹24,713 |