All filters
This 0.38 carat diamond bracelet crafted in 14K rose gold highlights the beauty of attachments and union. The black beads symbolize protection from evil forces and will bring good luck and prosperity in your marital life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000635088 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹36,091(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,686 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹2,387 |
| Total Price | ₹81,938 |