All filters
Look at the charisma of this unique unfilled diamond men's ring that provides you virility at the moment you wear it. The unfilled design in the ring with a glistening diamond in the centre keeps your look shiny forever. Wear it at celebrations.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417263 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,728 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,925 |
| Total Price | ₹1,00,413 |