All filters
Let your child's imagination swim wild with this kids diamond pendant crafted in 14K rose gold with an adorable fish motif. Embellished with 0.15 carat shimmering diamonds, this pendant is perfect for adventurous little ones who love marine life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000733216 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹889 |
| Total Price | ₹30,492 |