All filters
Create a sleek style statement wherever you go by flaunting these gleaming diamond long earrings, especially designed for the Contemporary You. The unique design offers the perfect blend of 18K gold and 0.37 carat diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000679128 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,583 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,109 |
| Total Price | ₹72,378 |