All filters
This shining diamond ring offers the ultimate glow with numerous diamonds perfectly positioned to keep you forever in a sparkling state of mind. The diamonds are set in three paths with a wavy touch to render this masterpiece a feminine glow. Make every occasion more special and memorable with this glamorous diamond ring in rose gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642810 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.79 carat
|
| Gold Value | ₹41,399(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹70,824 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹3,632 |
| Total Price | ₹1,24,695 |