All filters
Celebrate love in its many forms with this diamond pendant, designed with a layered heart silhouette that adds gentle dimension and depth. Light on the skin and easy to wear, it carries a quiet sentiment of connection and affection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000867417 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹3,875(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,320 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹595 |
| Total Price | ₹20,415 |