All filters
This charming 0.37 carat diamond ring set, crafted in elegant 18K rose gold, is your secret to effortlessly elevated style. Featuring a solitaire and a sleek diamond-encrusted band, wear them together for a coordinated sparkle or separately to enhance any outfit, any day. This versatile duo adds a refined touch for any occasion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000772336 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹33,207(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,370 |
| Making Charge | ₹6,294 |
| GST (3%) | ₹2,157 |
| Total Price | ₹74,028 |