All filters
Elevate your style with this sculpted expression of modern glamour, a diamond ring crafted in warm gold with a dynamic open shank and a radiant diamond cluster. It embodies modern luxury at its finest, a power piece that adds effortless edge to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000823013 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,760 |
| Making Charge | ₹5,076 |
| GST (3%) | ₹1,776 |
| Total Price | ₹60,964 |