All filters
With brilliant diamonds set in a flowing gold design, this ring blends modern elegance with timeless charm and is perfect for everyday glamour or special occasions. Style it solo for a refined statement or stack it for added sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000787923 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹15,497(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,080 |
| Making Charge | ₹4,835 |
| GST (3%) | ₹913 |
| Total Price | ₹31,325 |