All filters
Add a touch of elegance to your office wear with this minimalist diamond bypass ring. Featuring two fine lines of brilliant-cut diamonds, it delivers just the right amount of sparkle, subtle yet sophisticated, perfect for everyday refinement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000787900 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹13,283(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹803 |
| Total Price | ₹27,556 |