All filters
Resembling the alphabet 'T', this 0.1 carat diamond pendant is crafted in 18K rose gold to effortlessly enhance the glow of your outfit. The artistic pattern and encrusted diamonds will add a touch of glamour to your look and make this pendant suitable for both formal and casual outfits.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000658362 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹8,524(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,600 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹683 |
| Total Price | ₹23,432 |