All filters
A twinkling sun portrays happiness along with shine. This gold crafted diamond ring beautifully adorn your attire which gives you happiness and shine wherever you go. You can adorn this with any outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000551736 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,873 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,249 |
| Total Price | ₹42,877 |