All filters
You are stronger than you think and we can prove it. Adorn these 0.24 carat diamond studs enriched with the essence of daisy that will give you grace and assure you the level of strength you have. Adorn these diamond studs in 18K gold with your daily attire to feel its beauty. Go and flaunt your vision with no hesitation.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255236 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹25,570(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,965 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,516 |
| Total Price | ₹52,035 |