All filters
A sleek fusion of a diamond-encrusted X motif and a delicate gold hoop, these studs offer a sophisticated sparkle in a compact silhouette. Perfectly versatile, they elevate everything from casual outfits to curated evening wear. A classic pair that never goes out of style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000840699 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹15,542(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,531 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹1,024 |
| Total Price | ₹35,142 |