All filters
Grace meets geometry in this diamond ring, featuring interlinked open loops accented with brilliant diamonds. Crafted in fine gold, it adds a touch of modern sparkle, perfect for daily elegance and evening finesse.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000736105 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹19,925(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹1,258 |
| Total Price | ₹43,188 |