All filters
Radiant triangular patterns set in a circle make these 0.18 carat diamond studs a stunning piece in 18K gold. These earrings are just what you need to give your work ensemble that extra charm
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723473 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,800 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,550 |
| Total Price | ₹53,184 |