All filters
Express your love for sleek jewellery with a circular pattern by flaunting these delightful 0.29 carat diamond studs in 14K gold and you can dazzle through simplicity. The floral motif in the middle encrusted with diamonds enhances the appeal of the dual spheres in different dimensions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000588026 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,520 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,653 |
| Total Price | ₹56,737 |