All filters
Let minimalism take centre stage with this modern ring, defined by two diamond-tipped accents and a slender gold band, creating a clean yet feminine silhouette. It pairs effortlessly with workwear, brunch ensembles, and classic ethnic styles, a subtle, striking touch that transforms your daily look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000841477 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹11,225(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,681 |
| Making Charge | ₹4,533 |
| GST (3%) | ₹854 |
| Total Price | ₹29,293 |