All filters
Twin Heart! Such a magical story of love where two hearts are linked with each other with a spark of the diamond which defines the insane emotion. Adorn this cute and graceful diamond pendant with all your grace and kind heart that signifies your manifested personality to everyone. A daily wear pendant which goes with your all kind of clothes.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000187722 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.72 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.03 carat
|
| Gold Value | ₹6,217(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹2,723 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹377 |
| Total Price | ₹12,942 |