All filters
This diamond noa bangle prettifies the essence of twin leaves that enhances your beauty with elegance. Team up this bangle encrusted with 0.25 carat diamonds in 14K gold with formal, casual or party wear to look adorable on the occasion. The leaf patterns have magnified the beauty of this piece of jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000569644 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.91 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹76,929(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,873 |
| Making Charge | ₹16,882 |
| GST (3%) | ₹3,441 |
| Total Price | ₹1,18,125 |