All filters
Love- there is no such limited words to describe the feeling of love, it is all about emotion. This gold pendant with a tiny diamond dignifies the essence of it and makes you the lucky human. Adorn this with your daily wear at any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000354146 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,072 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹996 |
| Total Price | ₹34,172 |