All filters
Exhibit radiance wherever you go by flaunting these 0.34 carat diamond studs crafted in 18K rose gold with three sparkling patterns. The simple yet sophisticated design will speak elegance at the first look and make the right impression on everyone's heart.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000683547 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.19 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.37 carat
|
| Gold Value | ₹35,311(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,080 |
| Making Charge | ₹7,672 |
| GST (3%) | ₹2,222 |
| Total Price | ₹76,285 |