All filters
Embrace geometric charm with these distinctive gold stud earrings, designed in a striking triangular shape. Each earring features a captivating cut-out design with two diamond-studded sections, creating a contemporary and eye-catching sparkle. Style with tailored blazers or sleek eveningwear for a polished, modern look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723480 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹5,535 |
| GST (3%) | ₹676 |
| Total Price | ₹23,200 |