All filters
Astonish everyone with your enigmatic beauty by adorning this diamond pendant. In the floral form with three petals, the diamonds are studded beautifully to intensify your charm and beauty. Team up this daisy diamond pendant with a saree or a dress to look fascinating at the party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646956 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,152 |
| Total Price | ₹39,520 |