All filters
A tribe defines social division and indicates an ethnic group. These 0.13 carat diamond studs signify the same empowerment of women through a unique design in 18K rose gold. They will perfectly match your personality and beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000187560 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,287 |
| Total Price | ₹44,157 |