All filters
Every woman has her own style. They are modern yet traditional and know how to drape themselves in a social gathering or in a party. Presenting these 0.26 carat diamond studs in 18K rose gold to encourage them. The design has been inspired by our tribal collection and resembles the same.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000187712 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹38,963(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹2,074 |
| Total Price | ₹71,190 |