All filters
A woman has her own illusion and these diamond studs will transform her illusion into a reality. The array of sparkling 0.59 carat diamonds in the lower part looks like a few tribals standing together. These unparalleled diamond studs in 18K rose gold will personify your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000187498 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.332 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.54 carat
|
| Gold Value | ₹36,882(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹45,360 |
| Making Charge | ₹7,974 |
| GST (3%) | ₹2,707 |
| Total Price | ₹92,923 |